Právě se nacházíte: Domovská stránka Začátek podnikání Založení společnosti Proč se vyplatí podnikat v průmyslu

Podnikejsnadno.cz

Proč se vyplatí podnikat v průmyslu

23. 11. 09:51

SkladPrůmysl je oblast, která zahrnuje strojírenství, hutnictví, těžbu, zpracování ropy a výrobu plastů, farmacii, potraviny, obuvnictví, nábytkářství a mnoho dalších oblastí. Z pohledu podnikání a pracovních příležitostí průmyslová výroba vyniká a následuje hned za sektor služeb. V České republice v posledním meziměsíčním srovnání zaznamenala nárůst až o 4,7 procenta.

Fondy na podporu průmyslu - výhodné podmínky pro všechny podnikatele

Jestliže se rozhodnete podnikat v některém průmyslovém odvětví, máte šanci dosáhnout na zajímavé dotace. Můžete čerpat z operačního programu Podnikání a inovace, ze kterého čeští podnikatelé získali již 50 miliard korun. Mezi hlavní programy podpory patří START, PROGRES, ZÁRUKA, ROZVOJ, ICT v PODNICÍCH, EKO-ENERGIE, INOVACE, SPOLUPRÁCE, POTENCIÁL, PROSPERITA, NEMOVITOST nebo MARKETING.

Celý program spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Zaměřuje se především na menší a střední podnikatele. Financuje se jednak ze státního rozpočtu, tak i z Evropského fondu regionálního rozvoje. Program Start se zaměřuje na začínající podnikatele, kteří mohou získat bezúroční úvěr nebo zvýhodněnou záruku s finančním příspěvkem. Program Rozvoj je zaměřen na zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků a třeba program Prosperita se týká infrastruktury, technologického vývoje a nových technologií.

Najděte mezeru na trhu

Mezeru můžete samozřejmě objevit na trhu zboží i služeb. Z pohledu průmyslu zde mají velkou šanci oblasti týkající se vědy a výzkumu. Například můžete vymyslet zcela unikátní produkt, nechat si jej patentovat a začít prodávat. Potraviny, obuv nebo oblečení - jejich výroba či prodej je rovněž na svém vzestupu. Ekonomika se pomalu dostává z krize a vy tak máte možnost ukázat svůj potenciál.

Jakou formu podnikání zvolit

Můžete podnikat jako OSVČ - což vám však přinese rizika v podobě ručení. Výhodnější se proto jistě zdá založení s.r.o. nebo a.s. Tyto právní formy vám pomohou snadněji proniknout na nové trhy a využívat příležitosti, které současná doba přináší. Budete moci efektivněji optimalizovat výdaje na svůj provoz. Pořízení takové společnosti se vám jistě brzy vrátí zpět ve formě zisku.

 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...