Právě se nacházíte: Domovská stránka Začátek podnikání Příprava na podnikání Kdy ohlašovat podnikání Českému telekomunikačnímu úřadu?

Podnikejsnadno.cz

Kdy ohlašovat podnikání Českému telekomunikačnímu úřadu?

Právě hlasové a datové služby prošly za poslední období mnohými změnami. Trh s nimi se patřičně rozšířil a zdaleka již neplatí, že v tomto oboru podnikají jen obrovské firmy se státní účastí. Víte, jaká jednání s Českým telekomunikačním úřadem musíte podstoupit, pakliže chcete v tomto oboru také podnikat?

Podle zákona o elektronických komunikacích musí být oznamováno telekomunikačnímu úřadu podnikání v oboru zajišťování veřejných komunikačních sítí, kdy jsou sítě realizovány rádiovými, optickými, nebo elektromagnetickými prostředky a v oboru poskytování služeb elektronických komunikací. Podnikání se oznamuje na vyplněném formuláři. Oprávnění k podnikání ve výše jmenovaných oborech vzniká v okamžiku, kdy je doručeno oznámení o podnikání. Podnikatel musí také Českému telekomunikačnímu úřadu oznámit pro účely evidence typy rozhraní, které nabízí pro připojení přístrojů.

K oznámení o telekomunikační činnosti je třeba připojit hned několik různých dokladů. Předně je třeba dodat potvrzení od příslušného finančního úřadu o tom, že podnikatel nedluží na daních, poplatcích a doplatcích, čestné prohlášení o tom, že podnikatel nemá dluhy na pojistném, nebo na penále za pojištění, výpis z rejstříku trestů, ověřenou kopii z Obchodního rejstříku a listinu založení společnosti. Český telekomunikační úřad vydá na základě těchto dokumentů osvědčení o tom, že toto oznámení bylo doručeno a že toto splňuje veškeré náležitosti.

Podnikatel musí telekomunikačnímu úřadu oznámit, i když hodlá své podnikání v tomto oboru ukončit. V takovém případě tak musí učinit ve lhůtě do jednoho týdne od ukončení podnikání. Ukončení podnikání se provádí opět vyplněným formulářem, který bude zaslán na adresu Českého telekomunikačního úřadu. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...