Právě se nacházíte: Domovská stránka Začátek podnikání Nová obchodní společnost pomůže s optimalizací vašich daní

Podnikejsnadno.cz

Nová obchodní společnost pomůže s optimalizací vašich daní

Daňová optimalizace je důležitá pro firmy i pro živnostníky, kteří nechtějí platit zbytečně vysoké daně. Účelem optimalizace je snižování daňového základu prostřednictvím legálních kroků. Na daňovou optimalizaci nemyslete až na konci účetního období, ale poraďte se o ní se specialisty už v jeho průběhu. Ani na konci roku však nemusíte zoufat, protože i teď se dá ještě mnoho zachránit.

 

Jak správně optimalizovat firemní výdaje

Způsobů pro daňovou optimalizaci firemních výdajů se nabízí celá řada. Pomoci vám může například auto v podnikání, investice v oblasti vzdělávání, poskytování příspěvků na dovolenou, uplatnění ztráty z minulých let, offshore společnost v zahraničí nebo koupě další firmy, kterou využijete k takzvanému rozúčtování svých účetních případů nebo jejíž ztrátu umoříte.

Novou společnost je však potřeba si vybrat velmi pečlivě a pořídit ji pouze u specialistů, co mají zkušenosti a dobré reference. Profesionálem v tomto oboru je společnost ALTAXO, nabízející celou škálu služeb z oblastí vedení účetnictví, daňového poradenství i zakládání společností. Zde vám nabídnou za výhodnou cenu společnost, která bude přesně odpovídat vašim potřebám.

 

Vyplatí se být OSVČ nebo vlastnit firmu?

Mnoho podnikatelů se potýká s otázkou, zda je lepší podnikat jako OSVČ nebo jestli je výhodnější založit si vlastní obchodní společnost a působit pod jejím jménem. S obchodní společností se pojí vyšší prestiž a v mnoha oborech snáze dosáhnete na lepší zakázky. Dnes se vlastnictví firmy často vyplatí i v souvislosti s aktuálně zaváděnou elektronickou evidencí tržeb.

Vlastnictví firmy se sice pojí s vyššími výdaji a s vyšší administrativní zátěží, může vám však do budoucna přinést mnohem zajímavější zakázky a nabízí též možnost značného růstu. Administrativní zátěž navíc snadno přesunete na své zaměstnance a na externisty, kteří vám v této oblasti pomohou a poradí.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...