Právě se nacházíte: Domovská stránka Začátek podnikání Proč je (ne)výhodné 100€ s.r.o.?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!
<
Petra Vitinová
Petra Vitinová
založení společnosti
Petra Vitinová
založení společnosti
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Aleš Krabs
Aleš Krabs
tvorba webu
Aleš Krabs
tvorba webu
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Robert Knotek
Robert Knotek
internetový marketing
Robert Knotek
internetový marketing
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

>

Podnikejsnadno.cz

Proč je (ne)výhodné 100€ s.r.o.?

Uvažujete nad pořízením obchodní společnosti? Od 7. června 2016 si můžete založit společnost s ručením omezeným mnohem levněji než dříve – stačí vám totiž investice přibližně ve výši 5 500 Kč. Abyste takovou společnost získali, musíte splnit určité zákonem stanovené podmínky, což není vždy tak výhodné, jak se může na první pohled zdát.

 

Jaká je podoba 100€ s.r.o.

Zakladatelský dokument obchodní společnosti musí obsahovat pouze povinné náležitosti, které stanovuje občanský zákoník a zákon o obchodních korporacích. To znamená, že smlouvu mezi společníky není možné nijak upravit a do budoucna to může být zdrojem problémů. Do smlouvy se uvádí pouze název firmy a její sídlo, identifikační údaje společníků, předmět podnikání, výše základního kapitálu, výše vkladů společníků a lhůta pro jejich splacení. Dále se zde uvádí počet jednatelů a způsob jejich jednání, určení prvních jednatelů a správce vkladů.

Celý základní kapitál musí být splacen v penězích - nelze tedy využít nepeněžité vklady, které jsou při zakládání společností též velmi rozšířené. Společnost do obchodního rejstříku musí přímým zápisem zapsat notář, který sepsal zakladatelské dokumenty.

Pokud vám tyto podmínky vyhovují, ušetříte téměř polovinu peněz za sepsání zakladatelských dokumentů a prvozápis společnosti do obchodního rejstříku bude plně osvobozen od soudních poplatků. Rádi bychom vás však upozornili na možné problémy s takto založenou s.r.o.

 

Proč se založení s.r.o. za 100 € nevyplatí vždy?

Chcete si definovat ve společenské smlouvě další práva a povinnosti? Chcete upravit podíly jednotlivých společníků, vložit nepeněžitý vklad nebo nechat si společnost zapsat soudem? V takovém případě vám forma 100€ s.r.o. nebude vyhovovat. Navíc představuje určité riziko pro vznik problémů mezi společníky do budoucna. I dnes můžete mít velké problémy se vzájemnou dohodou.

Plánujete-li založení s.r.o. a nemáte v této oblasti dostatek zkušeností nebo si celý proces chcete ulehčit, obraťte se na profesionály, se kterými se poradíte o společenské smlouvě i v mnoha dalších oblastech.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Ke stažení

Zpracovávám...