Právě se nacházíte: Domovská stránka Začátek podnikání Jak na efektivní fitness centrum: bez správného softwaru to nejde

Podnikejsnadno.cz

Jak na efektivní fitness centrum: bez správného softwaru to nejde

23. 06. 20:34

Bez řídicího softwaru ani ránu! Tak by mělo znít základní pravidlo všech majitelů fitness center. Proč? Nejen, že díky němu vyděláte více, ale také vám usnadní práci, dokáže přilákat víc zákazníků a výrazně zefektivní fungování celého centra.

 

Do kvalitního softwaru pro fitness přitom nemusíte investovat žádné závratné částky. Systémy, jako je například Clubspire, tvoří různé moduly, a vy si vyberete jen ty, které potřebujete. Ušetříte a ještě si systém nastavíte tak, aby přesně odpovídal vašemu podnikání.

Online rezervace = nezbytný základ

Základem každého kvalitního softwaru pro fitness je rezervační systém. Jsou sice i takové, do kterých rezervace zadává pouze personál, ale na ty rovnou zapomeňte.

Jestli chcete přilákat co nejvíc zákazníků, nechte je, ať se rezervují sami prostřednictvím webového formuláře. Pohodlně si vyberou termíny, které jim vyhovují, a nemusí nikam chodit ani telefonovat.

Chcete vydělávat? Tak nezapomeňte na stornopoplatky

A aby byl rezervační systém opravdu efektivní, zaveďte v něm stornopoplatky. Uvidíte, že už se nebude tak často stávat, že by vašim klientům do návštěvy fitcentra „něco vlezlo“ a vy nebudete zbytečně přicházet o peníze.

Ideální je ke stornopoplatkům přidat ještě náhradníky. Takovou funkci nabízí i Clubspire a funguje tak, že když někdo rezervaci zruší, je automaticky nabídnutá náhradníkovi.

Výhoda je jasná – v podstatě dostanete zaplaceno dvakrát. Nejen, že budete mít peníze za stornopoplatky, ale ještě vám zaplatí náhradník za to, že může na danou hodinu přijít.

Rada od psychologů: nechte klienty utrácet bezhotovostně

Další možností jak zvýšit tržby je zapojit marketing. Kvalitní software pro fitness vám dodá takové marketingové nástroje, které vám umožní nejen e-mailem či SMS upozorňovat klienty na rezervace a rozesílat hromadné e-maily, ale pomocí různých akcí či slev zákazníky motivují k častějším návštěvám.

Určitě nezapomeňte ani na moduly, jako je třeba Deposit od Clubspiru. Zákazníci pak neplatí v hotovosti, ale pomocí kreditu, který si u vás nabijí.

Je totiž psychologicky prokázané, že při bezhotovostních platbách lidé utrácejí víc. A v kombinaci se slevami získáte hodně silný marketingový nástroj. Je vyzkoušené, že klienti pak utratí až o desítky procent víc.

Správný systém se přizpůsobí

A ještě jednu velkou výhodu má modulový software pro fitness typu Clubspire. Dokáže reagovat na rozvoj vašeho podnikání. Když rozšiřujete nabídku třeba o slevy pro firmy, vouchery nebo prodej výživy, jednoduše si dokoupíte potřebné moduly.

Nemusíte při tom řešit žádné složité propojování. Moduly jsou „zvyklé“ spolupracovat a zároveň máte jistotu, že vaše počítače si s nimi poradí.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...