Právě se nacházíte: Domovská stránka Úřady Komunikace při založení společnosti s ČSSZ – jak na ni v několika krocích
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Komunikace při založení společnosti s ČSSZ – jak na ni v několika krocích

02. 11. 11:33

Komunikace s některými orgány, které jsou důležité pro fungování společnosti, anebo pro její založení není vždy jednoduché. Od příštího roku 2014 budou muset podnikatelé komunikovat s Českou správou sociálního zabezpečení jenom elektronicky tedy po internetu, což není dostupné pro některé menší firmy. Dokonce se tato povinnost vztahuje i na osoby samostatně výdělečně činné.

Na výběr budou mít podnikatelé, jestli budou chtít podat své přehledy pomocí datové stránky nebo přes tzv. e-podatelnu. V případě, že budou chtít podat přehledy právě přes e-podatelnu neboli VREP, bude v tomto případě zapotřebí elektronicky ověřený podpis. Spíše se pro počítačové laiky doporučuje, aby si založili svou datovou schránku. V tomto případě si musíte zařídit datovou schránku podnikající fyzické osoby, pokud máte vystupovat jako OSVČ vůči ČSSZ. Navíc datová schránka vám ušetří větší obnos peněz a nebudete muset řešit zbytečné problémy s vyřizováním elektronického podpisu.

Datové schránky a e-podatelna

Datové schránky jsou v současné době použitelné nejenom přes počítač, ale i přes dotykové telefony s chytrou technologií NFC. Využívat by je od roku 2009 měli všichni podnikatelé. Celý uživatelský portál byl přepracován do nové podoby uživatelského portálu a usnadňuje tak přístup pro jednotlivé podnikatele. A především se odbouralo i použití některých zbytečných programových doplňků.          E-podatelna přijímá všechny podání pro příslušné úřady. Využívá také u většiny dokumentů připojení úředně ověřeného elektronického podpisu.  

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...