Právě se nacházíte: Domovská stránka Úřady K čemu slouží Asociace pro inovační podnikání
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

K čemu slouží Asociace pro inovační podnikání

17. 10. 14:17

Jistě je každému jasné, že ekonomicky nejsilnější země jsou ty, které investují hodně prostředků do výzkumu a vývoje a také ty, ve kterých působí společnosti, pro které jsou tyto oblasti prvořadé. Právě podpora takových společností je pro náš stát klíčová. Velkou roli v podpoře inovačních firem hraje Asociace pro inovační podnikání. Tušíte, k čemu tato asociace slouží a zda se její činnost týká také vaší firmy?

Podpora inovačního podnikání je klíčová

Asociace inovačního podnikání je nevládní organizace, která v naší zemi působí již dvacet let. Jejím hlavním úkolem je vytvářet v České republice ty nejlepší podmínky pro rozvíjení inovačního podnikání.  Hlavní úkol realizuje pomocí hned několika nejrůznějších činností, mezi které patří činnosti projekty Systém inovačního podnikání v ČR, Regionální inovační infrastruktura, odborné týmy k inovačnímu podnikání v krajích, Technologický profil ČR, INOVACE, Týden výzkumu, vývoje a inovací v ČR, Cena Inovace roku, Časopis Inovační podnikání a transfer technologií, Příprava odborníků pro oblast inovačního podnikání, Mezinárodní inovační centrum, Asociovaný člen Enterprise Europe Network a Podpora programu EUREKA a Eurostars.

Agentura se skládá ze společností a univerzit

Agenturu tvoří hned několik různých společností, jako je např. Společnost vědeckotechnických parků ČR, Společnost pro podporu transferu technologií, Českou společností pro nové materiály a technologie a celou řadou univerzit. Agentura spolupracuje s mnoha tuzemskými, ale i zahraničními partnery. V rámci agentury působí také Klub inovačních firem, ve kterém se sdružují firmy, jejichž činnost se týká technických, výrobních nebo procesních inovací. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...