Právě se nacházíte: Domovská stránka Úřady Úskalí datové schránky – provoz
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Úskalí datové schránky – provoz

16. 10. 11:16

předchozínkm článku jsme se zaměřili na některé nevýhody, či spíše úskalí, která na nás mohou číhat při zakládání a aktivaci datové schránky, prostě v začátcích, kdy si teprve k datové schránce hledáme cestu. O tom, že může být občas i klikatá, jsme se už přesvědčili, nyní se tedy zaměříme na nepříjemná překvapení, s nimiž se setkáme v rámci provozu.

Jako první zádrhel bychom mohli uvést automatické nastavení schránky, které brání její viditelnosti u úřadů, a také automaticky blokuje přijímání pošty. Aby schránka mohla plnit účel, pro který jsme si ji, jako podnikatelé, zřizovali, je třeba jako první krok v nastavení změnit v kolonce přijímání pošty z ne, na ano, teprve potom, nám do schránky může být doručována pošta od úřadů a my na tuto poštu budeme moci odpovídat prostřednictvím schránky.

Nepříjemné překvapení by nás také mohlo potkat ohledně uchovávání zpráv. Schránka totiž na první pohled funguje podobně jako běžná emailová schránka, takže co se týká jejího ovládání, nebudeme s ní mít příliš potíží, ale na rozdíl od běžného emailu jsou zde zprávy uchovávány jen po stanovenou dobu, potom jsou automaticky vymazány, takže pokud o ně nechceme přijít, musíme si je vytisknout, nebo stáhnout třeba do počítače.

Také si můžeme připlatit, za archivaci této pošty, ale protože je jinak hlavím lákadlem to, že je schránka zdarma, málo komu se chce zbytečně připlácet za archivaci. V tomto případě ale hlavně musíme hlídat termíny, aby se nám nestalo, že nám zpráva, kterou potřebujeme mít k dispozici, zmizí den před tím, než si ji stihneme uložit či vytisknout.

A další pozor je sice společné pro všechny aplikace užívané online, ale o nic méně závažné. Jak se můžeme přesvědčit na domovských stránkách datových schránek www.datoveschranky.info, tak některé webové prohlížeče obsahují dokonce bezpečnostní díru, která umožňuje se do datových schránek nabourat. Protože nám do datové schránky chodí nejčastěji citlivé informace určené do vlastních rukou, není divu, že je zájem o zjištění citlivých dat nebývalý, proto je třeba sledovat, jak důležité informace o bezpečnostních hrozbách, tak být opatrní při přihlašování například z nezabezpečených sítí v kavárnách, a podobně.

 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...