Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Účetnictví a daně Daňová evidence Jednoduché podání daní přes internet

Podnikejsnadno.cz

Jednoduché podání daní přes internet

18. 10. 13:36

Dnes už nemusíte trávit hodiny nad podáním daní. Stačí je podat po internetu a máte vystaráno. Česká daňová správa v souladu se současnou legislativou vytvořila možnost podání nejen daňových přiznání, ale i daňových podání, hlášení i mnoho dalších písemností pomocí internetu. Stačí použít aplikaci EPO – Elektronické podání pro daňovou správu. Lze to nazvat i elektronickou podatelnou, v níž můžete všechny podání opatřit elektronickým podpisem nebo posílat podání i bez něj.

Uskutečnit internetové podání můžete prostřednictvím datové zprávy s ověřeným elektronickým podpisem pomocí ověřených certifikačních autorit. Datová zpráva se poté zašle na finanční úřad a vy ušetříte tak mnoho času za zbytečnou osobní návštěvu příslušného úřadu.

Dokumenty, jež můžete poslat

Elektronicky můžete poslat následující podání: přiznání k dani z přidané hodnoty, souhrnné hlášení VIES, daň z příjmu fyzických osob a právnických osob, vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků včetně všech příloh, vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně, daňové přiznání k dani silniční, daňové přiznání k dani z nemovitosti, přihlášky k registracím a oznámení změn pro fyzické osoby a právnické osoby, hlášení platebního zprostředkovatele podle § 38fa zákona 586/1992 Sb a mnoho dalších obecných písemností.

Bezpečnost i komfort v jednom

Zmiňovanou aplikaci EPO vlastní Ministerstvo financí, které zaručuje, že aplikace neprovede žádnou operaci, jež by mohla jakkoliv poškodit uživatele. To si můžete ověřit i pomocí certifikátu, který slouží k ujištění, že aplikace je původní a nikým nemodifikována. Po načtení se vám příslušný certifikát zobrazí. Aplikace nabízí zároveň potřebný komfort všem uživatelům pomocí podrobných návodů a rad, jež usnadní manipulaci s těmito stránkami. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...