Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Účetnictví a daně Daňová evidence Jak vybrat kvalitní účetní?

Podnikejsnadno.cz

Jak vybrat kvalitní účetní?

17. 10. 14:26

Každý podnikatel si musí vést účetnictví. Mnoho, zejména menších podnikatelů, se snaží si toto účetnictví vést doslova na koleni, nebo ve spolupráci s některým členem rodiny. Neuvědomují si, že takto ušetří pouze zdánlivě a že kvalitní účetní jim může naopak přinést mnohé úspory.

Na účetní nešetřete

V současné době mnozí zejména drobní podnikatelé šetří, co se dá a právě za účetní služby se snaží utratit co nejméně, nejlépe pak nic. Bohužel se ale nejedná právě o oblast, na které by se šetření vyplatilo. Kvalitní účetní může totiž firmě v mnohém prospět. Neexistuje snad obor, ve kterém by docházelo každou chvíli k tolika změnám, jako je tomu právě v účetnictví. Každý rok se přijímá mnoho nových zákonů a nařízení, které účetnictví velmi významně ovlivňují. Pokud by podnikatel sám chtěl celou tuto oblast poctivě sledovat, zřejmě by nedělal nic jiného. Oproti tomu profesionální účetní se hledí neustále vzdělávat, protože ví, že právě ve vzdělanosti je jeho síla.

Zkušenosti a vzdělání

Kvalitní účetní by tak měl být zkušený a hlavně stále se vzdělávající, odebírající nejrůznější účetní časopisy a sledující zprávy a nejrůznější webové stránky. Je jasné, že takto zkušený a vzdělaný účetní si nechá za své služby zaplatit adekvátní částku, ale radíme vám dobře, abyste na těchto službách nešetřili. Dobrý účetní vám totiž může najít tolik nejrůznějších skulinek k ušetření daňové zátěže, o kterých byste vy sami těžko věděli, že se vám nakonec jeho služby vyplatí.

Zaměstnance nebo externí agenturu?

Otázkou zůstává, zda zvolit externí služby, a to buď specializované agentury, či osoby, která pracuje jako živnostník, anebo účetní přímo zaměstnat. Specializovaná agentura dodává veškeré služby, pro podklady si přijede odpovědná osoba, může je také archivovat a navíc agentura pracuje neustále – není nikdy ve stavu pracovní neschopnosti. Na druhou stranu účetní, kterou zaměstnáte, bude ke svému zaměstnavateli loajální a bude dobře vaši firmu znát.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...