Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Tvorba webu a int. marketing Internetový marketing Seo a penalizování

Podnikejsnadno.cz

Seo a penalizování

10. 07. 13:27

Metoda Seo vytlačuje internetové katalogy do pozadí. Je stále více rozšířenou a spolu s tím se vytváří stále více podvodných triků. Zvyšovat návštěvnost je prioritním úkolem Všech vytvořených webů. Ale pozor na penalizaci!

Co je na hranici, ale penalizováno není?

Spamy v komentářích

Na budování zpětných odkazů stojí celá jedna část SEO techniky. Nenajdete experta, který by zpětné odkazy nebudoval. Na takovéto odkazy reagují vyhledávače kladně a stránka se posouvá v žebříčku vyhledávání výše. Existují interní odkazy – v rámci jedné stránky i externí odkazy v rámci více stránek. Tyhle odkazy jsou ale v pořádku. Odkazování v komentářích je sice jakési „vnucování“ ale penalizace by za to hrozit neměla. SEO experti si najdou fóra zaměřujících se danou tematikou a v komentářích pějí chválu na firmu, od které dostali zakázku na zvýšení návštěvnosti webu.

 

Stejný obsah

Stejný neboli duplicitní obsah. Podnikatelé, hlavně majitelé obchodu si mnohdy založí dva e-shopy se stejným zbožím. První, co je napadne – zvýší se nám objednávky. Pokud zákazníci nenajdou jeden e-shop, najdou ten druhý. Většinou mají stejné popisky, tudíž obsah je duplicitní. Pokud vyhledávač zjistí stejný obsah na dvou různých doménách, jednu přestane indexovat. Znamená to, že lidé budou odkazováni jen na jeden z Vašich e-shopů. Ten důležitější. Řešením je obě stránky přesměrovat na jednu adresu. Vyhledávače potom hodnocení sčítají.

 

Tyto dvě metody tedy zatím penalizovány nejsou. Pokud ale máte stránku s malou návštěvností, může to být způsobeno penalizací.

Penalizování vyhledávačů

Dnešní vyhledávače jsou chytré, a mají takzvanou automatickou penalizaci. To znamená, že Vás nemusí nikdo ohlásit a vyhledávač na podvod přijde sám. V takovém případě může být stránka či doména banována. Zakázána.

 

Existuje však i ruční penalizování. Pokud někdo objeví podvod na stránkách (například ukradnutý obsah) může stránky nahlásit. Dva největší vyhledávače mají místo, kam můžete nahlásit spamy a podvodné techniky.

Podvodné techniky

Mezi podvodné techniky patří cloaking, opakovaná a matoucí slova, doorway page a kladné přesměrování, odkazové farmy a skrytý obsah. Je toho spoustu a blíže se na techniky podíváme v dalším článku. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...