Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Tvorba webu a int. marketing Internetový marketing Nový trend – viral videa, co se skrývá za jejich úspěchem?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!
<
Petra Vitinová
Petra Vitinová
založení společnosti
Petra Vitinová
založení společnosti
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Aleš Krabs
Aleš Krabs
tvorba webu
Aleš Krabs
tvorba webu
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Robert Knotek
Robert Knotek
internetový marketing
Robert Knotek
internetový marketing
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

>

Podnikejsnadno.cz

Nový trend – viral videa, co se skrývá za jejich úspěchem?

10. 07. 11:51

Zkuste místo nudného čtení propagovat svoji firmu jinak. Překvapte něčím, co potěší, něčím nad čím se zasmějete. Natočte viral video. Šokujte.

Jistě jste si všimli úspěchu sociálních sítí, jako je facebook. Zkuste se občas podívat, co lidé sdílí. Jsou to videa, nad kterými se ostatní zasmějí, pobaví. Sdílí něco nového, neokoukaného. Mnoho lidí by řeklo hlouposti. A proč nenatočit taky něco takového? Úspěch je osvědčený.

Než začnete

Zamyslete se, koho by mělo video oslovit. Virálním se stává video až na konci. Na začátku je to obyčejné video. Neobyčejným ho dělá až zájem diváků, kteří video šíří dál a dál zadarmo. Postují na sítích, blogech, kdekoli… Pro vás je to super bezplatná reklama. A tomuto se říká „viral“.

 

Rozšířeným se může stát video pořízené za miliony na nějakou světoznámou značku, stejně tak jako video pořízené zadarmo obyčejným mobilem. Doporučuje se točit v nějakém oblíbeném prostředí, jako je například hospoda. Zasadit do krátkého děje buď něco, co lidi něčím šokuje, nebo něco, co je pobaví. Nic jiného sdílet nebudou.

Úspěšná videa

Pro lepší představivost uvedu příklad. Hodně sdílené bylo video, na kterém honí policie kolo, které jelo 90km/h. Ano, video šokovalo. Lidé si lámali hlavu s tím, jak může kolo dosáhnout takové rychlosti. A sdíleli. Samozřejmě to byl fake, ale nebylo to na první pohled poznat. A i tohle je dalším důvodem ke sdílení – probrání názoru s ostatními na to, jestli je to fake nebo ne.

 

Další video pochází z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Je tam zachycen striptýz na přednášce. Co lépe může nalákat mladé studenty? Video o knihovně určitě ne. Pro zajímavost, tohle byl taky fake.

 

A nakonec trend posledních měsíců – viralbrothers. Ti vsadili na smích. Jsou to úplně odlišná videa než výše zmiňované. Dvojice kamarádů si dělá srandu z holek, kluků, Pražáků… Před každým videem si dělají průzkum, co ostatním přijde vtipné např. na holkách. A pak to originálně, za pomocí kostýmů, zpracují.

Specialisti na viral

Pokud si netroufáte natočit video, můžete to svěřit někomu jinému. Firmy specializující se přímo na viral videa byste hledali těžko. Ale dobrým řešením je najít si nějakého studenta, který se v tom vyzná. Nebo se stačí poohlédnout na youtube po úspěšných videích a kontaktovat jejich stvořitele. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Ke stažení

Zpracovávám...