Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Tvorba webu a int. marketing Firemní web Na co si dát pozor při tvorbě internetové prezentace?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!
<
Petra Vitinová
Petra Vitinová
založení společnosti
Petra Vitinová
založení společnosti
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Aleš Krabs
Aleš Krabs
tvorba webu
Aleš Krabs
tvorba webu
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Robert Knotek
Robert Knotek
internetový marketing
Robert Knotek
internetový marketing
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

>

Podnikejsnadno.cz

Na co si dát pozor při tvorbě internetové prezentace?

08. 05. 09:39

(1) Na příliš levné nabídky

„Hele Pepo, když mi zaplatíš tady dneska útratu, tak já ti zejtra ty stránky spíchnu. Studuju přece Matfyz, tak víš, že sem machr přes počítače..“

Stránky za 1.000, 2.000, 3.000 Kč? Proč ne, když víte přesně, co chcete a stačí vám mít na webu pouhou vizitku.

Ovšem – chtějte víc! K čemu vám bude prezentace, která říká „Jmenuju se Jaroslav Novák, jsem autolakýrník a najdete mě u mě doma v Kozojedech na návsi. Jo a ceny mám lidový…“?

(2) Na příliš drahé nabídky

Vyhněte se v začátcích zdaleka různým „špičkovým“ = předraženým firmám a jejich výřečným agentům. Začínáte podnikat a ten, kdo to s vámi myslí dobře vám bude radit „zůstaň při zemi..“ V bludišti Internetu se ztratí ostřílený profesionál, natož laik. Dejte si velký pozor na slogany typu „dostaneme vás na první místo na Gůglu a webová prezentace od nás vám zajistí raketový start“! Mějte se napozoru před „masáží“ a sliby, že „když si pučíte těch chabých 100.000,- a dáte nám je – ideálně předem – pak už budete jen počítat zisky… do roka a do dne máte svůj první milión…“!

dataUvažujte ekonomicky! Stejné zákonitosti, které platí v „reálném“ světě, najdete i na Internetu. Co víc, jako začátečník máte tendenci se utopit v záplavě nabídek, informací a snadno se můžete nechat zmást. Řekněme, že jste na start podnikání nějakým způsobem sehnali například 50.000,- Kč. Potřebujete nehmotný a hmotný investiční majetek, potřebujete si nechat něco ve finančních rezervách a potřebujete investovat do reklamy. Řekněme, že celkem vám na reklamu „zbyde“ 10.000,- Kč. Potřebujete vizitky, nějaké letáky, investujte „pár stovek“ do placené inzerce v místních novinách. Zbylo Vám 5.000,- Kč „na Internet“? Výborně, doména (cca 500,- Kč ročně) + webhosting (kvalitní od 500,- Kč ročně) + webdesignér (kvalitní „start-up“ verze webu by se měla vejít do 3 – 4.000,- Kč) a máte napůl vyhráno.

Co nejvíce práce udělejte sami!

Sotva si asi navrhnete a vypracujete grafiku a sotva se budete schopni za měsíc naučit programovat. Nechte to (slušným) profesionálům. Konzultujte, ptejte se, buďte důslední až otravní. Nechte si poradit. Každý slušný web-developer, když uvidí, že začínáte, vám rád vyjde vstříc a nebude koukat na nějakou tu minutu či hodinu práce navíc. Schopná firma se, mimo jiné, pozná i podle toho, že s vámi bude chtít navázat dlouhodobý partnerský vztah. „Tady máte základní verzi webu, jsme na telefonu, kdyby cokoliv a radíme vám každý měsíc ´přihnojit´ web tisícikorunou.“ Získáte tak čas se rozkoukat a za rok se skutečně, s pomocí webu, můžete na onen vysněný milión dostat.

Nechte si vytvořit od profesionálů kvalitní texty Internetové inzerce a registrujte se do katalogů – sami. V začátcích budete mít spíše nouzi o klienty a tak věnujte dostatečnou část vašeho pracovního dne na „sezení u počítače“ – hledejte servery, kam můžete vložit svůj odkaz a inzerát (registrace v katalozích), najděte si diskuzní fóra ve vašem oboru a tam přispějte vaší profesionální radou. Buďte aktivní a výsledky se brzy dostaví.

S počáteční rozumnou (střízlivou) investicí „pět tisíc v hotovosti“ a vaší denodenní mravenčí prací u klávesnice se vám podaří – v relativně krátké době – z vašeho webu „vytřískat“ maximum. Podnikátor.cz vám drží palce a je tu pro vás k dispozici s radou, konzultací či „varováním“. Obraťte se na nás s jakýmkoliv dotazem. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Ke stažení

Zpracovávám...