Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Tvorba webu a int. marketing Firemní web Dynamický vs. statický web

Podnikejsnadno.cz

Dynamický vs. statický web

Jakou webovou prezentaci společnosti zvolit? Je vhodnější dynamický nebo statický web? Odpověď samozřejmě nelze považovat za definitivní, ale je možné ji brát jako doporučení či jakýsi návod, kterým je možné se řídit.

Obecně pro snadnou údržbu webových stránek je lepší využít dynamický web, jelikož pomocí redakčního systému jste sami schopni si jej upravit. Ale neukvapujte se v rozhodnutí, a udělejte si názor sami. Zde si můžete přečíst několik základních informací, které rozdělují podoby webu.

 

V čem se weby odlišují

Aktuální informace

  • Od statického webu neočekávejte bezprostřední aktuálnost!! Do slova a do písmene. V dnešní době lidé chtějí informaci ihned, mnohdy je několik minut „čerstvá“ informace již stará. Proto se statický web hodí do společnosti, která nepředpokládá, že by webové stránky aktualizovala často, popř. už vůbec ne, že by je denně měnila. Výměna textu na webové stránce, popř. její úpravy, trvají řádově několik dnů.

  • V případě dynamického webu tyto informace může upravit uživatel, který má přístupová práva do redakčního systému. Aktuální informace může měnit a vkládat kolikrát denně chce.

Cena

  • Statický web je na první pohled levnější než web dynamický. Nemusíte kupovat redakční systém, a tak uspoříte řádově tisíce korun. Ale v případě, že budete chtít na webové stránky cokoli doplnit, nastává pro váš rozpočet velká finanční zátěž a vězte, že se lehce vyrovná ceně drahého redakčního systému.

  • Pokud u dynamického webu nechcete využít zdarma redakční systém, nezbývá vám, než si jej zakoupit. Počáteční investice je výrazně vyšší, než u statického webu, a pohybuje se kolem 20 000 Kč, a i více. Ovšem další náklady nebude třeba vydávat.

Doba strávená administrací

  • U statického webu je to jednoduché. Chcete-li cokoli změnit, musíte připravit podklady, odeslat je firmě či osobě, která vám zhotovila webové stránky. Zašlete jí svůj aktuální příspěvek, popř. úpravu, a povolaný specialista jej přidá na webové stránky. Celý proces je velice zdlouhavý, a prochází dlouhou administrativní činností od úpravy textu počínaje přes vkládání a fakturaci konče.

  • U dynamického webu si text upravujete a vkládáte sami. Protože jej můžete kdykoli měnit a předpokládá se, že jej budete měnit často, není nutné nad textem několik týdnů bloumat. Nemusíte také nic fakturovat a nevznikají vám žádné další dodatečné časové ztráty.

U statického webu jsou náklady a čas spravováním ve skutečnosti vyšší, než se na začátku celé investice zdá. Jelikož jakákoli úprava na webu stojí programátorův čas, a s tím je spojená i vysoká hodinová sazba. Na zprovoznění dynamického webu naopak zpočátku investujete vysokou částku do pořízení samotného software, ale úpravy textů a stránek jsou zdarma. 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...