Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Nezanedbejte účetní uzávěrku – právě teď je na ni nejvyšší čas

Podnikejsnadno.cz

Nezanedbejte účetní uzávěrku – právě teď je na ni nejvyšší čas

Protože se blíží konec roku, měl by si každý podnikatel najít čas na účetní uzávěrku - pokud už tak neučinil. Máte obchodní společnost, ale chybí vám znalosti potřebné pro vedení účetnictví nebo pro sestavení účetní uzávěrky? Pak určitě využijte služeb specialistů, kteří vám rádi pomohou. Podívejte se, co vše je nutné v rámci účetní uzávěrky udělat.

 

Práce při účetní uzávěrce

Účetní uzávěrku tvoří dva základní kroky. První krok zahrnuje přípravné práce a patří do něj inventarizace a zaúčtování účetních operací na konci účetního období. Druhým krokem je uzávěrka samotných účetních knih, díky níž zjistíte hospodářský výsledek před zdaněním a vypočítáte daň z příjmů. Zároveň musíte uzavřít veškeré účty.

Na účetní uzávěrku je teď nejvyšší čas. Ideální je s účetnictvím (nebo s daňovou evidencí) pracovat v průběhu celého roku, aby výsledek vašeho podnikání pro vás vyšel co nejvýhodněji. V průběhu roku můžete optimalizovat a pečlivě rozmýšlet své investice.

Mnoho subjektů se dopouští chyby, že veškeré práce nechávají až na konec roku. I taková situace má však řešení - můžete si najmout účetní firmu, která vše zpracuje za vás. Účetní uzávěrku připraví během několika dnů a vy sami si tak nemusíte dělat žádné starosti.

 

Kdy dát přednost externí firmě před vlastní účetní

Nemusíte zaměstnávat vlastní účetní, po celý čas můžete využívat služeb externí firmy, která vám účetnictví bude průběžně během roku připravovat. Najmout si ji můžete samozřejmě jen na určité úkony (třeba právě na účetní uzávěrku).

Se specialisty se setkáte ve společnosti Profitas, zabývající se vedením účetnictví a daňovou evidencí. Využít zde můžete také služeb ze mzdové a personální oblasti, komplexního daňového poradenství a optimalizace. Provedou též účetní audit a uschovají veškeré vaše účetní záznamy. Vyhněte se chybám při zpracování účetní uzávěrky, a co nejlépe optimalizujte své výdaje. S Profitas můžete navázat spolupráci ještě dnes.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...