Právě se nacházíte: Domovská stránka Provoz firmy Usnadněte si registraci k DPH

Podnikejsnadno.cz

Usnadněte si registraci k DPH

Plátcovství DPH je dnes výhodné pro celou řadu subjektů. K DPH se můžete registrovat dobrovolně. Pokud ale váš obrat za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců je vyšší než 1 milion Kč, musíte se registrovat povinně. Dobrovolnou registraci si můžete vyřídit v průběhu podnikání nebo hned při zakládání či koupi obchodní společnosti.

Kdy se rozhodnout pro registraci k DPH

Registrace k DPH se vám vyplatí například tehdy, když chcete navázat obchodní vztahy se subjekty, kteří jsou plátci daně. Plátcovství pak pro vás může být konkurenční výhodou. Pokud využíváte služby či produkty, u kterých si lze daň odpočítat a obchodovat v cenách bez daně, je to pro vás rozhodně výhodné. Plátcovství DPH vám také umožní nakupovat firemní vybavení bez DPH a lépe daňově optimalizovat. DPH přináší jen minimální administrativní zátěž. Tu navíc nemusíte řešit sami - stačí si najmout dobrou účetní.

 

Jak se zaregistrovat k DPH

Registraci k DPH je nutné provést do 15 dnů v kalendářním měsíci, který následuje po tom, v němž vám vznikla povinnost. U dobrovolné registrace si termín stanovíte sami. Na přihlášení k DPH existuje tiskopis. Ten vyplníte a odevzdáte finančnímu úřadu. Úřad vám přidělí DIČ, které budete dále využívat. Přihlášku vyplníte elektronicky (pokud máte datovou schránku či elektronický podpis, tak ji můžete i elektronicky zaslat). Další možností je vyplnění formuláře v listinné podobě přímo na finančním úřadě.

 

Chcete se rychle stát plátcem DPH?

Pokud se registrací k DPH nechcete zaobírat, obraťte se na profesionály, co vám s vyřízením všech nezbytných kroků pomohou a vy tak nebudete muset komunikovat s finančním úřadem. U specialisty na zakládání a prodej firem ALTAXO máte také možnost koupě obchodní společnosti, která je k DPH zaregistrovaná a je připravená k podnikání. V nabídce mají společnosti s ručením omezeným i akciové společnosti. Společnost si můžete zakoupit nebo nechat založit na míru svým specifickým požadavkům.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...