Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Založení společnosti s ručením omezeným
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Založení společnosti s ručením omezeným

V zákoně č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích se píše, že společnost s ručením omezeným je společnost, za jejíž dluhy ručí společníci společně a nerozdílně do výše, v jaké nesplnili vkladové povinnosti podle stavu zapsaného v obchodním rejstříku v době, kdy byli věřitelem vyzváni k plnění.

Založení nové společnosti

Společnost s ručením omezeným je společnost, která je nejjednodušším typem kapitálových společností. Společnost může mít od jednoho do padesáti společníků. Takovou společnost může založit jediný společník nebo více společníků. Obchodní firma, tedy název, pod kterým je podnikatel zapsán v obchodním rejstříku, musí obsahovat „společnost s ručením omezeným“.

Proces založení společnosti s ručením omezeným je poměrně zdlouhavý proces, který většinou zabere hodně času na úřadech. Pro založení je nutné tedy vykonat následující úkony:

1.    Uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu,

2.    složení základního jmění společnosti, nebo jeho části,

3.    získání živnostenských oprávnění (živnostenských listů atp.),

4.    zápis společnosti do obchodního rejstříku,

5.    registrace společnosti u finančního úřadu.

 

Minimální vklad společníka, a tudíž i minimální výše základního kapitálu společnosti, je 1 Kč. Společnost je založena v okamžiku, kdy se všichni její společníci dohodnou na obsahu společenské smlouvy a podepíší ji u notáře, avšak vzniká až okamžikem zápisu do obchodního rejstříku.

Ready-made společnosti

Vzhledem k tomu, že zakládání společnosti s ručením omezeným je velice zdlouhavý proces, nabízíme alternativní možnost založení společností. A to ready-made společnosti, jde o koupi předzaložených společnosti. Jedná se o firmu, která je zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také plně splacený základní kapitál. Společnost však nevyvíjí žádnou obchodní činnost, byla založena pouze za účelem prodeje konečnému zákazníkovi.

 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...