Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Dusí Vaše podnikání náklady na teplo? Plaťte za něj jen jednou!
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Dusí Vaše podnikání náklady na teplo? Plaťte za něj jen jednou!

Zhruba 30 % - 50 % tepla, za které zaplatíte, není nijak využito. Až 90 % tohoto tepla by šlo přitom využít. Alespoň to tak uvádí americké ministerstvo energetiky, pro které je zpětné využití tepla jednou z priorit.

Podle různých studií lze zavedením zpětného využití tepla zvýšit marže před zdaněním o 10 % - 15  %, přičemž (číslo platné pro USA) masivní zavedení rekuperace by znamenalo snížení emise skleníkových plynů až o 20 %! Její zavedení je pro podniky ze Západu, ale i rozvíjející se ekonomiky, jednou z možností, jak zvýšit konkurenceschopnost bez nutnosti personálních změn. Rekuperace se těší rostoucímu zájmu i v Číně, pro jejíž podniky je snížení nákladu na teplo jednou z možností, jak konkurovat svým levnějším konkurentům v podobě Bangladéše, Malajsie či Vietnamu.

V České republice využívají odpadové teplo i „neprůmyslové“ objekty

V České republice zavádí rekuperaci kromě průmyslových objektů dokonce i neresidenční objekty, jako jsou kancelářské budovy, sportoviště či domovy důchodců. Je to logické, kdo by nechtěl za teplo platit jen jednou?

Zpětně využít přitom lze jak odpadový vzduch, tak odpadová teplá voda. Obojí Vám na výstupu může ohřát vodu či vzduch proudící zvenčí, díky čemuž již nebudete muset platit za její ohřátí.

V třísměnných provozech činí návratnost investic do rekuperačních jednotek řádově měsíce, nejedná se tedy o investici, která by se Vám začala vyplácet až za dlouhá léta! Prostředí nízkých cen tepla, které nyní panuje, je přitom ideální příležitostí pro zavedení rekuperace. V době, kdy budou ceny tepla opět na historických maximech, asi jen těžko najdete prostředky na investice do tohoto systému.

S dotazem na možnost zpětného využití odpadového tepla ve Vašich podnikatelských prostorech se neváhejte obrátit na pracovníky společnosti GT ENERGY, specialisty na instalaci rekuperačních jednotek a tepelných čerpadel. Více informací o této společnosti a jejich službách najdete na internetových stránkách http://www.gt-energy.cz/

 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...