Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Nejčastější chyby při sestavování počítače: Děláte je taky?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Nejčastější chyby při sestavování počítače: Děláte je taky?

Ne každý se spokojí s běžně dostupnými PC sestavami. Máte chuť si počítač sestavit podle vlastních představ? Poradíme vám, jakých chyb byste se měli vyvarovat:

Krok 1.: Nákup správných komponent

  • Není žádným překvapením, že ne všechny součástky jsou navzájem kompatibilní – nejčastějším příkladem bývá vztah mezi procesorem a pevnou deskou. Nákup jednotlivých částí je nutné pečlivě naplánovat a zjistit si, zda součásti, které chcete pořizovat, spolu budou navzájem fungovat. Metoda pokus-omyl sice po čase taky zafunguje, ale zabere spoustu času a peněz.
  • Nešetřete zejména na výběru zdroje energie. Spočítejte si, jaký výkon od své PC sestavy očekáváte a podle toho odhadnete potřebu zdroje. Plánujete pořizovat grafickou kartu, která se ke zdroji připojuje pomocí jednoho či více šesti- či osmi-pinových napájecích konektorů? Ujistěte se, že váš PSU takovými konektory disponuje.
  • Nezapomeňte ani na všechny potřebné kabely – SATA kabely pro připojení pevných disků a grafické karty k základní desce. Hodit se bude také tuba kvalitní teplovodivé pasty.
  • Nakonec zkontrolujte rozměry všech komponent a ujistěte se, že se všechny bez potíží vejdou do vybrané skříně.

Tip: Vše, co budete potřebovat, najdete na technimax.cz. Třeba i repasované monitory.

Krok 2.: Udržení pořádku

Při vybalování a přípravě jednotlivých dílů si udržujte pořádek a označte si, jaké šroubky patří k jakému dílu. Ujistěte se, že máte daný cíl, že jste načetli všechny potřebné manuály a máte jasně stanovený sled kroků. Uvědomte si, že stavba počítače je metodický proces, který vyžaduje následnost jednotlivých postupů.

Krok 3.: Hurá do práce

  • Než nainstalujete první komponent, vezměte si štítek se vstupy základové desky a nainstalujte ji do skříně. Srdcem počítače je CPU, a proto by měl být nainstalovaný jako první. Ujistěte se, že jsou jak procesor, tak patice čisté.
  • Další přijde na řadu chladič. Pokud jste si pořídili chladič zvlášť, pak je ale potřeba nejprve vložit paměť RAM. A jaká je nejčastější chyba při instalaci RAM? Nečtení manuálu.
  • Nyní je načase umístit základní desku do skříně. Než tak učiníte, nainstalujte zdroj energie – poté už nebudete mít ve skříni dostatek manipulačního prostoru.
  • Další postup už není žádná věda. Jaké největší chyby můžete udělat? Instalace grafické karty do špatného PCI slotu, ignorování správného managementu kabelů a zapomenutí na připojení některé komponenty. Pokud se vám to stane, nic si z toho nedělejte – nebudete první ani poslední.
Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...