Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Podnikatelé! Víme, jaké dokumenty po Vás bude banka vyžadovat při žádosti o hypotéku
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Podnikatelé! Víme, jaké dokumenty po Vás bude banka vyžadovat při žádosti o hypotéku

Zajímá Vás, kolik daňových přiznání po Vás bude banka požadovat v případě, že Vám plyne příjem z podnikání, a jaké další dokumenty prokazují Výši Vašich příjmů? Potom si pozorně přečtěte následující řádky…

Daňové přiznání

Pokud žádáte o hypotéku s prokazováním příjmu, můžete si bankou nechat vypočítat příjmy buď na základě skutečného zisku, či na základě obratu (řádek 101 daňového přiznání), přičemž první z metod je dostupná všem a druhá většinou pouze vybraným profesím, např. auditor, notář, lékař, veterinář apod.

U jednotlivých bank se liší počet daňových přiznání, který musíte bance předložit za účelem prokázání Vašich příjmů. Maximálně po Vás banky budou vyžadovat stále „příjemná“ 2 daňová přiznání, viz níže uvedená tabulka.

 

Počet daňových přiznání předkládaných podnikateli žádajícími o hypotéku u jednotlivých bank

Banka

Počet DP

Poznámka

Komerční banka

1

 

2

v případě uplatnění upravených paušálů (dle interní metodiky KB)

Unicredit Bank

2

výjimečně lze i 1 DP

Hypoteční banka

1

 

Česká spořitlena

2

 

Raiffeisenbank

1

 

Expobank

1

minimální doba podnikání min. 2 roky bez přerušení

Sberbank

2

 

GE Money Bank

2

výjimečně lze i 1 DP

Wüstenrot hyp. banka

1

 

Equa bank

2

 

mBank

1

 

 

Zdroj: http://www.penizenavic.cz/clanky/kolik-danovych-priznani-budete-potrebovat-pokud-v-roce-2015-zadate-o-hypoteku

 

Bankám však nestačí, abyste měli daňová přiznání zpracovaná, požadují také to, aby byla odevzdaná (tj. dokládáte buď daňové přiznání s razítkem podatelny finanční ho úřadu či elektronické potvrzení o odeslání daňového přiznání).

Bezdlužnost

Dále banky vyžadují to, aby byly daně také zaplaceny, tj. spolu s daňovým přiznáním předkládáte také potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a státní správě sociálního zabezpečení.

 

Banku samozřejmě zajímají také….

Výše uvedené dokumenty jsou jediné, které po Vás banky budou požadovat za účelem zjištění příjmu z podnikání. Kromě těchto dokumentů však banky také zajímají:

Obor podnikání

Banky umí jednotlivá povolání zvýhodnit (auditoři, notáři, lékaři apod.) a druhá naopak znevýhodnit (zastavárenská činnost, směnárenská činnost, erotické služby apod.), proto většinu bank bude zajímat, v jakém odvětví vlastně podnikáte s tím, že toto zjištění může výrazně ovlivnit to, jestli hypotéku získáte či ne…

Výše Vašich měsíčních závazků

Pro získání hypotéky samozřejmě není důležité pouze to, kolik vyděláváte, ale také to, kolik již měsíčně splácíte. Toto si každá z bank je schopna zjistit v bankovním registru klientských informací (www.cbcb.cz), kde jsou zahrnuty informace o Vašich stávajících bankovních úvěrech, tj.

  • kolik aktuálně dlužíte
  • kolik činí výše Vašich splátek
  • jestli tyto splátky splácíte řádně a včas

 

Nároky na výše příjmů a výdajů se liší podle toho, jestli žádáte o tzv. 100% hypotéku, nebo do Vašeho záměru investic do nemovitosti vkládáte i vlastní zdroje (tj. žádáte např. o hypotéku na 85 % ceny nemovitosti), přičemž platí, že u 100% hypotéky jsou podmínky „nejtvrdší“, což se týká i úrokové sazby, která je u tohoto druhu hypoték vyšší o cca 1 – 2 procentní body, než u hypotéky na 85 % nemovitosti (viz web www.hypotecnikalkulacka.cz). To, o jak vysokou část (procentuálně vyjádřeno) hypotéky žádáte, se pak neodvíjí od nutných investic do nemovitosti, ale od hodnoty, kterou určí smluvní znalec banky (viz článek na toto téma na webu Finslovnik.cz), přičemž hodnota určená znalcem se může lišit od kupní ceny či nákladů na výstavbu.

 

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...