Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Jaké výhody přináší klasické založení firmy, oproti koupi?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Jaké výhody přináší klasické založení firmy, oproti koupi?

Pokud se rozhodne podnikat, a to prostřednictvím právnické osoby, tedy vlastní firmy, máme na výběr ze dvou možností. Můžeme si buď firmu koupit, nebo ji založit. Pojďme se společně podívat na výhody, které dokáže přinést právě druhá možnost. Hned první výhodou je jistota jednoduché a rychlé objednávky. Objednejte si přes nás zakládání společnosti, a to z pohodlí domova, online. Tímto způsobem, popřípadě s využitím klasické pošty lze vyřídit i celou řadu dalších potřebných náležitostí a tak nemusíte nikam složitě jezdit a účastnit se osobních schůzek.

Firma je od začátku dle vašich představ

Pokud bychom firmu kupovali, musíme počítat s tím, že ta už bude mít určitý název a tak je každá změna jasně viditelná v obchodním rejstříku. Samozřejmě ne vždy je toto žádoucí. A tím se dostáváme k druhému pozitivu, které souvisí se založením. V takovém případě totiž bude mít právnická osoba už od samotného počátku název takový, jaký chceme. Zároveň se nemusíme bát toho, že zde budou i jakékoliv změny v osobách společníků a jednatelů. Skvělá cesta k založení s.r.o. rychle a jednoduše, a to s jistotou toho, že vaše firma nebude vzbuzovat pochybnosti. Ideální, pokud chcete vybudovat něco, co má skutečnou tradici.

Náklady jsou nízké

Třetí pozitivum se určitě týká peněz. Pokud budeme konkrétní, tak klasická koupě rozhodně vyjde dráž, než standardní založení. Navíc zákon dnes umožní založit firmu i s korunovým základním kapitálem. Pokud byste přesto chtěli standard, a to alespoň 200 000 Kč, není to problém. Řešením je nejlehčí půjčka. Díky ní získáte peníze, které použijete jako základní kapitál. Ten následně opět vyberete a můžete půjčku vrátit. V rámci firmy však stále figurovat bude, a to takzvaně v pokladně. A to znamená možnost i prvních výdajů, a to třeba na:

  • Vybavení vaší firmy
  • Provozní náklady vaší firmy
  • Nákup konkrétního zboží
  • Reklamní kampaně
Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...