Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Zakládáme firmu – co budeme potřebovat?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Zakládáme firmu – co budeme potřebovat?

Podnikání v naší zemi může být realizováno hned dvěma způsoby. Tím prvním je samozřejmě možnost kladského živnostenského oprávnění, které je vydané fyzické osobě. Druhou možností je jít cestou osoby právnické. V tomto směru máme na výběr hned několik variant, jako je třeba:

  • Společnost s ručením omezením
  • Akciová společnost
  • Evropská společnost

Z hlediska oblíbenosti, dostupnosti a případného krytí rizik jasně vede první varianta, tedy společnost s ručením omezením. Založení sro v České republice samozřejmě není nic složitého, pokud využijete služeb odborníků. Pokud ne, čekají vás hodiny studování problematiky, stejně jako hodiny na úřadech. Navštívit je totiž třeba nejenom živnostenský úřad, ale stejně tak i notáře, nehledě na nutnost i návštěvy rejstříkového soudu. A samozřejmě to vše je spojeno i s administrativou a poplatky, a to za služby a kolky. Proto je lepší nechat vše na odbornících.

Nezapomínejte ani na sídlo

Další důležitou součástí tuzemských firem je také sídlo. Tedy adresa, na které se tyto subjekty nacházejí. Dnes zákon definuje, že stačí přebírat poštu a mít adresu označenou jménem firmy. Fyzická přítomnost jednatelů, společníků nebo zaměstnanců tak není nutná. Proto řada lidí volí virtuální sídlo firmy, které je samozřejmě levnější a umožní volit si z mnoha prestižních lokalit. Samotné zapsání, stejně jako případná změna sídla může probíhat i u již založené firmy a tak není problém se touto cestou vydat kdykoliv.

Důležitá může být i aktivita

Samozřejmě pokud již firmu máte, je třeba, aby vyvíjela určitou aktivitu. Stejně jako v rámci jiného podnikání je třeba vytvářet zisk, se kterým jsou spjaty i výdaje. Ty pomáhají hlavně snižovat daňový základ. Ideální je tedy na firmu kupovat vše, co s jejím provozem souvisí. Nabízíme Vám náplně do tiskáren, které jsou v tomto směru ideální volbou, jak zajistit nejenom to, že budeme moci tisknout veškerou dokumentaci, ale i jak ušetřit na daních.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...