Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Jak na neprůstřelné smlouvy, která nás ochrání před neplatiči?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Jak na neprůstřelné smlouvy, která nás ochrání před neplatiči?

25. 09. 10:42

Za podnikáním není schovaný pouze zisk, který si mnoho lidí představuje. V byznysu je logicky i celá řada problémů, které velice často souvisejí například s neplatiči. A těmi mohou být hlavně naši zákazníci. Důrazně je tedy doporučováno sepisovat smlouvu, která by měla mít i určité náležitosti. Velmi dobrou součástí je takzvaná rozhodčí doložka. Ta upravuje fakt, že v případě neshod nebude věc řešit soud, ale rozhodce. A zajímá-li vás, jak taková klauzule vypadá, můžete si znění rozhodčí doložky přečíst, a samozřejmě ho přímo použít ve vašich smlouvách. Díky tomu tak máte jistotu, že v případě sporu bude rozhodnuto:

·         Objektivně

·         Na základě dodaných důkazů

·         Rychleji než u běžného soudu

·         S vykonavatelným rozhodnutím – například o vymožení dluhu

Kde najít správného rozhodce?

Samozřejmě jakmile máte rozhodčí doložku zakomponovánu ve smlouvě, již se není třeba bát dlouhých soudních jednání a doslova nekonečných procesů. Naopak jakmile nastane problém, obrátíte se na stálý rozhodčí soud. Ideální volbou je například rozsudok.sk, který nabídne své služby všem podnikatelům, kteří se potřebují domoci svých práv, a hledají stále nové a nové možnosti, jak vlastně na to. A co je rozhodně další výhodou, to je i poměrně nízký poplatek za konkrétní výdaje, které logicky můžete naúčtovat prohrané straně.

Bez důkazů se neobejdete

Ačkoliv si mnozí myslí, že rozhodčí soud není dobrou volbou, opak je pravdou. I ten musí rozhodovat hlavně podle předložených důkazů, které je třeba dodat v písemné formě. Vytisknout je samozřejmě můžete i na vaší běžné domácí tiskárně. Nezapomeňte na inkoustové kazety, které můžete objednat přes internet. Díky nim budete mít jistotu, že ani prázdné náplně vás nezastaví od toho, abyste vše potřebné dodali v termínu. A poté už stačí maximálně pár týdnů, a vyjde vám pravomocné rozhodnutí.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...