Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Komu svěřit překlad dokumentu – překladatelské agentuře, nebo živnostníkovi?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Komu svěřit překlad dokumentu – překladatelské agentuře, nebo živnostníkovi?

10. 09. 10:06

V dnešní době je velice pravděpodobné, že přijde den, kdy budete potřebovat přeložit dokumenty do angličtiny anebo pro své německé dodavatele vytvořit smlouvy s nutností překladu do němčinySituací, kdy budete překlad potřebovat je mnoho:

  • podnikání v zahraničí,
  • přeložení manuálu do cizího jazyka,
  • soudní řízení,
  • smlouva o dodavatelských či odběratelských podmínkách…

V takové situaci máte obecně minimálně dvě možnosti, kde si nechat překlad uskutečnit. Jednou z nich je malý živnostník, tedy jediná osoba, která překládá na vlastní pěst. Druhou možností je velká překladatelská agentura s množstvím překladatelů. 

Překladatel – živnostník. Výhodou konkrétního překladatele je jistě cena. Nepotřebuje si přirážet na ceně provizi. To většinou znamená levnější překlad o minimálně 20 %. Limitující může být ale rozsah odbornosti. Někteří překladatelé překládají pouze obecné texty, jiní se úzce specializují, ale pouze na jeden obor. Může tedy zajišťovat i odborné překlady, ale mimo vaše odvětví. Pak to pro vás znamená další hledání.

Překladatelská agentura. Překladatelská agentura eliminuje velké množství nevýhod, které má živnostník. Je prakticky nemožné se netrefit do oboru. Agentury totiž sdružují množství překladatelů, které pracují, buď přímo pod agenturou, anebo jako externisti. Velké agentury mají většinou své stálé zaměstnance a pár externistů, kteří se úzce specializují. Jakmile se stane, že překlad budete potřebovat, není problém ho mít. Jednoduše si zajistíte soudně ověřený překlad, odborný překlad anebo jakýkoli jiný text. Můžete překládat do angličtiny, němčiny, španělštiny, mnohdy i čínštiny a dalších více exotických jazyků. Prakticky nic není problém. Za tyto služby si však připlatíte. Provize, která se k částce připočítává, se liší agenturu, od agentury. Proto neplatí univerzální pravidla. Správně by se mělo jednat o minimálně 20 %.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...