Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Stážista. Člověk, který stojí Vaši firmu spoustu času a úsilí, nebo potencionální loajální odborník? Aneb, jak na stáže ve firmách?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Stážista. Člověk, který stojí Vaši firmu spoustu času a úsilí, nebo potencionální loajální odborník? Aneb, jak na stáže ve firmách?

23. 06. 20:25

Když se řekne stážista, představí si spousta z Vás „mlaďocha“ se žvýkačku, který se poflakuje po Vaší firmě, zdržuje Vaše zaměstnance od pořádné práce a přemýšlí, jak to udělat, aby mohl odejít dřív.

Určitě i na takového můžete narazit, ale málokdy tomu tak je. A víte proč? Stáž není nucená praxe a mladí lidé si nyní již velmi dobře uvědomují, že po absolvování studia pro ně nastává boj. Boj o zkušenosti, díky kterým budou moci dělat to, co vystudovali. Nejlíp viditelné je to asi na příkladu:

„Dobrý den, rád bych se ucházel o tuto pozici. Myslím, že mohu být perspektivním pracovníkem, neboť jsem vystudoval přesně tento obor.“

„Dobrý den, na tuto pracovní pozici hledáme někoho s dvouletou praxí v oboru.“

„Typické, jenže poraďte, kde získat praxi v oboru, když bez praxe mě nikdo nezaměstná?“

Určitě to znáte. S tímto se mladí uchazeči o zaměstnání potýkají dnes a denně. Někdy není od věci si to připomenout, a právě proto popřemýšlet, jestli by pro Vás nebylo výhodné nabídnout někomu stáž ve Vaší firmě. Jestliže se rozhodnete pro ano, máte šanci:

·         Zaměstnat pracovníka na dobu 1 – 4 měsíců, jestliže potřebujete krátkodobou výpomoc.

·         Třeba i touto pomocí dáte někomu příležitost k lepšímu uplatnění.

·         Získat zaměstnance, který nebude „zkažený“ pro Vás nevhodnými pracovními návyky. Vše potřebné jej naučíte sami. Co vložíte, se Vám většinou mnohonásobně vrátí. Stážisté bývají dost často jedni z nejloajálnějších zaměstnanců.

Reálně Vás samozřejmě nemíníme balamutit tím, že přijmout stážistu znamená jen samé radosti a žádné starosti, aby bylo jasno. Nicméně jestliže Vás přece jen myšlenka přijmout nějakého studenta na stáž do Vaší společnosti zaujala, jistě oceníte pár efektivních tipů jak se nezahltit zbytečným papírováním a jak co nejvíce využít evropské dotační programy, jestliže jsou nějaké vypsány. Proč taky vše hradit ze své kapsy, když je možnost získat finanční podporu?

Spolehlivým partnerem při řešení řekněme organizačních záležitostí, důležitých při poskytování stáží je společnost MIDA Consulting, která se i touto problematikou zabývá již od roku 2009. Reálně Vás informuje, zda byl vypsán nějaký projekt, pro který byste mohli získat finanční prostředky z dotačních fondů EU pro své podnikání, ale největší výhodou je to, že veškerou administrativní a „byrokratickou“ práci zajistí za Vás. Vy se pak můžete věnovat chodu firmy, a kdo ví, třeba se i osobně stát mentorem „svému“ stážistovi.

A nějaké moudré slovo na závěr? No, my tomu říkáme – umění vybrat si poctivého partnera, udělat něco pro společnost, ale hlavně pro sebe!

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...