Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Operativní leasing v ČR – kdo jej využívá a jaké jsou výhody tohoto produktu?
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Operativní leasing v ČR – kdo jej využívá a jaké jsou výhody tohoto produktu?

12. 06. 16:47

Operativní leasing vozidel je vhodným způsobem pro rychlé pořízení vozu s minimálními počátečními náklady a ve vyspělých zemích je touto cestou údajně pořízena až polovina automobilů. Podle zprávy KPMG využívají v České republice leasing především podnikatelé z terciálního sektoru (tj. služby) s tím, že největší zastoupení mají v celkovém součtu kontraktů, jejichž předmětem je motorové vozidla, osobní automobily (57 %), za nimiž s odstupem následují těžká užitková vozidla (32 %) a lehká užitková vozidla (11 %).

S tím, jak roste podvědomí o této službě a konkurence, zlepšují se výrazně podmínky pro spotřebitele. Kromě samotného pronájmu vozu tak můžete získat i full servisové služby, které zahrnují přezouvání pneumatik, pravidelnou údržbu, vedení knihy jízd apod.

Jedním z předních poskytovatelů operativního leasingu v České republice je společnosti LeasePlan, která na svých stránkách uvádí tyto výhody pro podnikatele:

  • snížení provozních nákladů, investiční úspora, zlepšení cash-flow

  • žádná platba akontace, fixní měsíční splátky

  • detailní kontrola všech nákladů díky komplexním online aplikacím

  • profesionální zázemí a non-stop servis

  • snížení administrativy, úspora časových a mzdových nákladů

  • sdružená fakturace služeb

Další výhodou pro podnikatele je, že si na konci leasingu mohou užívaný automobil odkoupit za zůstatkovou cenu (při splnění legislativních podmínek řádný daňový výdaj) a obratem si na novou smlouvu o operativním leasingu pořídit vůz nový. Tento způsob rozšiřování vozového parku je vhodný zejména pro společnosti vykazující rostoucí počet zaměstnanců a tím pádem i poptávku po automobilech, kdy firma dokáže využít starší automobil, např. na krátké cesty k účetní, na úřady apod.

Zdroje:

Leaseplan

ČLFA

Finance.cz

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...