Právě se nacházíte: Domovská stránka Komerční sdělení Rozjezd podnikání není nikdy lehký – ani online
Získejte radu od našich odborníků zdarma!

Podnikejsnadno.cz

Rozjezd podnikání není nikdy lehký – ani online

19. 11. 23:08

Kdo dnes nepodniká na internetu, jako by nebyl. Tímto zaklínadlem se ohání spousta společností, které nabízejí zaručený úspěch při rozjezdu vaší společnosti. E-shop je nutnost. Registrace do katalogů nezbytná. Zvládne to běžný občan sám? Jak to vlastně funguje?

S nadsázkou by se dalo říci, že pro úspěšný podnik potřebujete vlastně jen vysokorychlostní internet. Samozřejmě je potřeba daleko více věcí. Především nápad, čas a ochota investovat daleko více než jen vlastní prostředky.

Fáze vyprchání euforie

Pokud jste již přišli na to jak zbohatnout, tak nastává fáze, kterou lze nazvat vyprchání euforie. Ptáte se proč? Protože na vás bude čekat jedno úřední kolečko za druhým. Po zřízení živnostenského listu budete muset navštívit finanční úřad, správu sociálního zabezpečení a vaši zdravotní pojišťovnu. Pokud budete zakládat rovnou obchodní společnost, naběháte se ještě o něco více.

Jistě, stát vám nabídne i elektronickou formu této agendy, ale pro tu potřebujete ověřený elektronický podpis. Ten ovšem získáte jen po návštěvě jedné z poboček České pošty. Jeden z nejlepších návodů, jak celý postup zvládnout co nejrychleji a bez větších komplikací, naleznete například na portálu BusinessInfo.cz.

Fáze každodenní úřednické rutiny

Pokud jste se již probojovali úřednickou džunglí, můžete se konečně pustit do vašeho podnikání. Je tu ovšem pár detailů, které byste neměli opomenout. Máte-li provozovnu, musí být řádně označena a dodržovat stanovené předpisy. Přihlásili jste se rovnou jako plátci DPH (obchodní společnosti jsou plátci automaticky)? Tak musíte dodržovat termíny pro podání přiznání (nejen toho daňového) atd.

Speciální kategorií jsou automobily. Používáte k práci váš vůz? Poté je nutné pravidelně platit silniční daň (od ní jsou osvobozeny pouze automobily s alternativním pohonem – LPG, elektromobily apod.). Navíc musíte vést knihu jízd.

Spolehliví dodavatelé jsou základ

S takovouto administrativní zátěží na vlastní práci mnoho času nezbývá. Proto by se dalo říci, že spolehliví dodavatelé jsou v této situaci skoro nezbytní. Je totiž lehčí se zcela zkoncentrovat na své služby zákazníkům, pokud se nemusíte donekonečna zabývat např. chybějícím kancelářským vybavením. Věci jako spolehlivý internet jsou pro podnikatele naprosto klíčové.

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Služby Podnikátora
Ke stažení

Zpracovávám...