Právě se nacházíte: Domovská stránka Hydepark Interview s Marií Kolínovou nejen o projektu Maják
Získejte radu od našich odborníků zdarma!
<
Petra Vitinová
Petra Vitinová
založení společnosti
Petra Vitinová
založení společnosti
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Aleš Krabs
Aleš Krabs
tvorba webu
Aleš Krabs
tvorba webu
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

Robert Knotek
Robert Knotek
internetový marketing
Robert Knotek
internetový marketing
Zaslat dotaz
Máte dotaz na našeho odborníka?

Zeptejte se nyní a dostanete odpověď zdarma!

>

Interview s Marií Kolínovou nejen o projektu Maják

09. 10. 10:37

Paní Marie Kolínová je od pohledu velmi sympatická žena, která se tak dlouho zajímala o oblast vzdělávání a zdraví, až v této oblasti začala podnikat.  Svou společnost paní Marie pojmenovala Centrum zdraví Maják. Podnikátor.cz doufá, že tento rozhovor bude i pro vás, čtenáře, majákem, který vám posvítí na složitou cestu podnikání.

 

Marie Kolínová1.Čím jste chtěla být jako malé dítě? Má tento dětský plán nějakou souvislost s Vaší dnešní činností? 

Přiznávám, že paní učitelkou a první písemná zmínka mnou osobně uvedená pochází ze druhé třídy základní školy.  Nakonec jsem se přes práci v HRD dostala do tréninkové společnosti a zaměřila se na firemní vzdělávání, především manažerské rozvojové programy. Dnes z těchto zkušeností čerpám ve vedení vlastních seminářů zaměřených především  na osobní rozvoj  a zdravý životní styl.

 

2. Co bylo impulzem pro to, že jste se rozhodla podnikat? 

Podnikání přišlo ve chvíli, kdy se mé volnočasové aktivity rozrostly natolik, že nebylo možné zároveň zvládat plný pracovní úvazek v zaměstnání. Pak nadešla fáze naslouchání sama sobě, zamyšlení nad svým posláním, životní cestou.  Po této filozofické fázi přišla fáze ryze praktická a zamyšlení nad podnikatelským plánem, zdroji financování, marketingem a vyhledáváním podnikatelských příležitostí…

 

3. Kolik času denně trávíte řízením Vašeho podnikání? Dá se říci, zda se tato veličina postupem času nějakým způsobem změnila či mění?

Jsem teprve v začátcích a zároveň zastávám několik funkcí – primárně je pro mě nyní nejdůležitější nastavit interní procesy, vybrat si správný tým spolupracovníků - profesionálů v oboru, budovat povědomí o firmě a našich službách.

 

4. Jaké jsou podle Vás nejdůležitější vlastnosti úspěšného podnikatele?

Talent - přijmout nadání, které nám bylo dáno, to znamená pracovat na něm a rozvíjet své silné stránky.  Zaměření na cíl a víra v sebe sama i ve svůj pracovní tým.
A hlavně -  práce vykonávaná s láskou je opravdu vidět.

 

5. Kdybyste mohla něco udělat jinak, co by to bylo?

Nyní, ještě v začátcích podnikání, nedokáži říci, zda bych něco mohla udělat jinak a třeba i lépe. Každopádně vím, že nyní žiji vlastní život, za který plně přebírám odpovědnost  a mám životní směr, který mi dává sílu překonat i případné překážky.

 

6. Máte nějakou konkrétní činnost nebo místo, kde čerpáte inspiraci?

Inspiraci čerpám z knih, ze společných setkávání se stejně naladěnými lidmi, dalším studiem v oboru.  Inspirací je pro mě také můj manžel, velmi si vážím jeho podpory a našich společných rozhovorů.

 

7. Jak trávíte svůj volný čas?

Volný čas se snažím co nejvíce trávit v přírodě, kde čerpám energii, přicházejí mi snadněji odpovědi na mé otázky a obvykle zde činím zásadní rozhodnutí. 
A nejmilejší místo? Kokořínsko.

 

8. Co bylo pro Vás v podnikání nejtěžší?

Ocitnout se ze dne na den v několika rolích. Prioritou je pro mě klient, zároveň je třeba řešit provozní záležitosti, obchod, marketing, personální věci, komunikaci s úřady,… Cítím velkou zodpovědnost, zároveň je velmi osvobozující dělat práci, kterou milujete.

 

9. Co považujete za Vaši nejvýhodnější investici v rámci podnikání?

Celou svou profesní kariéru podporuji investice vložené do vzdělávání a osobního rozvoje. Je to nekončící proces a osobně se ráda obklopuji činorodými a zvídavými lidmi.

 

10. Plánuje Vaše firma v nejbližší době nějaké novinky či nové produkty na které by se mohli naši čtenáři těšit? 

Mým přáním je, aby se prostory Centra staly i místem pro společná setkávání. Chystáme večerní přednášky a workshopy tematicky zaměřené na zdravý životní styl, z oblasti alternativní medicíny, cestopisné přednášky, cvičení čchi-kung, atd.

Pro budoucí maminky připravujeme komplexní program zaměřený na cvičení, těhotenské masáže, výživu. Naši maséři se věnují také přípravě malých i těch větších sportovců na jejich sportovní výkon a následně také jejich regeneraci a výživovému poradenství. Pro firmy nabízíme tzv. office masáže, cca 20 minutová masáž sníží hladinu stresu, zvýší imunitu a energii zaměstnance. I za takto krátkou dobu se dá ulevit od bolestí hlavy, krční páteře, apod.

 

11. Domníváte se, že může být náš portál Podnikátor pro začínající i současné podnikatele něčím přínosný?

Rozhodně ano.  Pro mě jsou přínosné, jak rady odborníků týkající se provozu firmy, tak mě zároveň obohacují Vaše rozhovory s podnikateli, často jsou pro mě další inspirací.

 

12. Co byste poradil našemu čtenáři, který by rád s podnikáním začal, ale zatím nemá konkrétní představu v čem podnikat a jak začít?

Dělejte to, co vás baví, budete pak spokojenější ve svém životě a i vaše šance na úspěch bude mnohem vyšší.

 

13. Je v současné době krize podnikání těžší, respektive odráží se u vás, například ve frekventovanosti zakázek?

Velmi záleží na oboru, v jakém podnikáte. Věřím tomu, že k tomu našemu, staletími ověřenému systému přírodních metod léčení, si lidé cestu najdou.

Autor: Kateřina Herdová

Líbí se Vám článek?
Výhody pro Vás
1
Možnost pokládat dotazy odborníkům a jejich odpovědi přímo Vám zdarma!
2
Veřejný profil Vás nebo Vaší firmy na podnikátorovi zdarma!
3
Velké množství slev na služby Podnikátora!
4
Užitečné informace e-mailem z témat, které si sami nadefinujete!
Registrovat se cca 30 vteřin
Ke stažení

Zpracovávám...